Kouvolan Ravirata

28.10.2024

Knight Rider Hoss Kymenlaakso-ajon 2024 sankari

Olli Koivusen ohjastama ja Harri Koivusen valmentama Knight Rider Hoss hallitsi Kymenlaakso-ajon finaalia keulapaikalta varmoin ottein. Hevosen on kasvattanut MTY Härmälä ja hevosta hoitaa Gisela Koivu. Paljon onnea taustavoimille!

Toiseksi kiri Martti Pellikan valmentama Goodbrother ja kolmanneksi sijoittui Jukka Hakkaraisen valmentama Callela Callmeboss.

Lisää ajankohtaista:

Don Fanucci Zet suvereeni ykkönen Kymi Grand Prix’ssa

Tämän vuoden UET Elite Circuit Kymi Grand Prix päättyi ruotsalaisjuhliin, kun 10-vuotias tähtiori Don Fanucci Zet ravasi keulapaikalta voittoon varmoin

Kymi Grand Prix 2026 Info

Tärkeää tietoa Kymi GP-tapahtumaan saapuvalle! Saapuminen:Yleisön saapuminen alueelle ainoastaan Ravikadun pääportista! Riimun portti ei ole auki. Lipunmyynti myös pääportilla raviradan

Xanthis Harvey täydentää Kymi GP-kymmenikön

Viimeinen kutsu menee Ruotsiin ja Daniel Redenin tallista tulee toinen osallistuja tämän vuoden kisaan. Kyseessä on aikansa Kriteriumvoittaja Xanthis Harvey!

Jaa uutinen:

Scroll to Top